Qərbi Azərbaycan Amasiya rayon Çvinli kənd icmasında tədbir keçirilib.
13 fevral 2026-cı il tarixində Amasiya rayonu Çivinli kənd icmasında Şəhid ailələri, Qazilər, idmançı gənclər və kənd aktivləri ilə iclas keçirildi. İclasda Amasiya rayon icmasının sədr müavini Elmar Hüseynov iştirak etdi. Çivinli kənd icma sədri Məhəmməd İmanlı çıxışında Çivinli kənd icmasında görülmüş işlər və gələcək planları barədə məlumt verdi. Amasiya rayon icma sədrinin müavini Elmar Hüseynov akademik Abel Məhərrəmovun salamlarını icma üzvlərinə çatdırdı. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Qayıdış konsepsiyası barədə məlumat verdi. Qərbi Azərbaycan İcmasının sədri, millət vəkili Əziz Ələkbərlinin icma üzvlərinə daha aktiv olmaları barədə tövsiyyələrini elan etdi. Kənd icma üzvlərindən çıxış edənlər hər biri vətən eşqi ilə yaşadıqlarının, Amasiyanın adət-ənənələrini ürəklərində yaşatdıqlarını bildirdilər. İclasda qərara alındı ki, belə görüşlər mütəmadi olaraq təşkil edilsin və hər bir icma üzvü aktiv olaraq icmanın fəaliyyətində iştiraklarının çatdırdılar.